Skip to content

Ogrodzenie domu, popularne sposoby

Istnieje naprawdę wiele sposobów na ogrodzenie domów. Jedni decydują się na te podstawowe, a drudzy na bogate odgrodzenie się od innych. Są również osoby, które w ogóle nie decydują się na ogrodzenie domu. Zastanówmy się jednak, dlaczego warto postawić ogrodzenie, i jakie są najciekawsze możliwości.

Dlaczego warto się odgrodzić od innych?

Ogrodzenie domu zapewni prywatność domowników. Ale to tylko jedna z wielu jego funkcji. Jedną z najważniejszych zalet posiadania ogrodzenia jest zabezpieczenie przed zwierzętami. Mając siatkę lub inny typ ogrodzenia, zminimalizowane jest ryzyko, że pies ucieknie z posesji lub naskoczy na przypadkowego przechodnia. Również obce zwierzęta nie będą miały możliwości przedostania się na posesję.ogrodzenie

Solidne ogrodzenie to także bezpieczeństwo dzieci. Małolaty nie będą miały możliwości wyjścia na ulice, jeżeli zablokuje ich ogrodzenie.

Najciekawsze propozycje ogrodzeń domu

  • Popularne stają się ogrodzenia wykonane z gabionów, w których znajduje się kamień lub inny materiał. Tak naprawdę kruszec do gabionów może być dowolny, i tylko od właściciela zależy, jaki efekt chce wykonać. Ogrodzenia takie wyglądają bardzo efektownie, możne je dowolnie formować i są przede wszystkim wytrzymałe. Doskonale prezentują się przy tradycyjnym i nowoczesnym budownictwie.
  • Ogrodzenie murowane wygląda elegancko, i stanowi jeden z najbardziej solidnych rodzajów ogrodzeń., pod warunkiem, że zastosuje się odpowiedniej jakości materiał, np. cegłę klinkierową, która jest odporna na mróz i wilgoć. Decydując się na tego typu ogrodzenie warto ogrodzić całą posesję, a nie tylko przód. Jako element wykończeniowy można wykorzystać kształtki ogrodzeniowe.
  • Poza cegłą klinkierowa można wykorzystać mur cyklopowy, który składa się z małych kamieni (w rezultacie przypomina kruszywo z gabionów).
  • Ogrodzenia kute cieszą się popularnością wśród wielu właścicielu domów rodzinnych. Nic dziwnego. Prezentują się bardzo dobrze, jednak nie osłaniają całkowicie przez przechodniami, dlatego najczęściej współgrają z roślinnością. Są one bardzo trwałe, pod warunkiem okresowej konserwacji w calu zapobiegania korozji. Istnieje bardzo dużo wzorów i kolorów do wyboru.
  • Alternatywą dla metolowych ogrodzeń są wykonane z drewna. Nie są one jednak trwałe, i wymagają częstej konserwacji poprzez malowanie specjalnymi impregnatami lub bejcą. W przeciwnym razie z czasem będą niszczeć i pękać.
  • Wśród możliwości ogrodzenia domu pojawia się również siatka, która stanowi najtańszy sposób ogrodzenia posesji. Nie zawsze dobrze ona wygląda, dlatego warto połączyć ja z florą, np. sadząc drzewa i krzewy. Wymagać to jednak będzie także regularnego przycinania, gdyż roślinność będzie przedostawać się na chodnik lub ulicę. Podczas zakupu weź pod uwagę wysokość siatki, jej wielkość oczka oraz grubość drutu.
  • Ostatnim sposobem ogrodzenia domu są tzw. Ogrodzenia systemowe. Tworzą je profile oraz kraty, które mają zadanie uzupełniające. Kraty jednak powinny być lepszej jakości, gdyż te tańsze są podatne na korozję, która może pojawić się dość szybko. Samo jednak ogrodzenie systemowe prezentuje się bardzo estetycznie przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
W tym dziale  Jakie parametry powinien zachować dobry klej?

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *