Skip to content

Nie umiesz kreatywnie zapakować prezentów? Przeczytaj nasz krótki poradnik i naucz się prostego DIY

Zrób to sam – stara idea Adama Słodowego jest obecna również dziś. Internet roi się od blogów i stron WWW, które pokazują jak wiele rzeczy możemy zrobić sami i powodem nie jest tylko zwykła oszczędność. Satysfakcja z samodzielnych napraw czy wykonanych domowym sumptem przedmiotów jest tutaj najważniejsza.

Oczywiście ważny jest czas i chęć, bo w przeciwieństwie do czasów, gdy powstały programy i książki Słodowego, nie mamy już problemu by kupić potrzebne rzeczy, czy zmuszać się do własnych reparacji zepsutych urządzeń czy przedmiotów. Przyjrzyjmy się raczej możliwościom, które daje nam rzeczywistość oraz wypełnione po brzegi półki marketów. Poniżej zajmiemy się tylko wycinkiem dostępnych możliwości, które daje nam pistolet do kleju. Co to takiego? To tanie – kupimy go już  za około 20 złotych – i niezwykle przydatne w każdym domu urządzenie, które jest przydatne w szeregu domowych czynności. Ten poradnik poświęcimy prezentom – w następnych zajmiemy się innymi aspektami wykorzystania tego przydatnego narzędzia.

pistolety do kleju, kleje przemysłowe, Buehnen

Święta, święta i pakowanie prezentów

To okres, kiedy prezenty pakuje każdy. Tradycja bożonarodzeniowych podarków jest elementem zakorzenionym w kulturze europejskiej do tego stopnia, że trudno znaleźć dom, w którym jest nieobecna. Oczywiście nie ma większego znaczenia, co i komu wręczamy – ważna jest sama chwila i fakt, że mało kto nie lubi dostawać prezentów. Jednak pomijając zawartość samych pakunków zwróćmy uwagę na opakowanie. Nie tylko dzieci uwielbiają rozwijać paczki – a raczej rozdzierać – dla dorosłych jest to równie miły moment. Samo docieranie do zawartości jest jednym z najwspanialszych momentów dla wszystkich obdarowanych. Jeśli dodamy do tego efektowną prezentację pod choinką w czasie wigilijnej kolacji, to efekt mamy murowany. Pora pomyśleć, jak to wszystko zapakować?

W tym dziale  Eleganckie komplety sztućców – jak wybrać?

Każdy pomysł jest dobry

Kiedy zakupy już zrobione pora na pakowanie. Nie skupiajmy się tylko na papierze do pakowania opatrzonym symbolami związanymi ze świętami i kupionymi w pasmanterii tasiemkach – wykorzystajmy kolorowe gazety oraz inne materiały. Za pomocą pistoletu do kleju ze skrawków materiału zrobimy efektowną różę, która przykuje wzrok bardziej, niż opakowanie z szarego papieru, a naklejony w fantazyjne kształty sznurek będzie wyglądał o wiele lepiej, niż czerwona tasiemka oplatająca pakunek. Pozwólmy sobie na ekstrawagancję i mały prezent opakujmy w olbrzymie pudełko. Jak już było powiedziane większa część przyjemności to samo rozpakowywanie, a nie zawartość i dotyczy to każdego bez względu na wiek czy zasobność portfela.

Kicz jest OK

Oczywiście dotyczy to opakowania prezentów. Więc nie bójmy się odpalić pistoletu do kleju i nałóżmy warstwę na papier, a następnie posypmy brokatem i kolorowymi koralikami. Możemy również w ten sposób napisać imię obdarowywanego, co wzbudzi zachwyt innych oraz przykuje wzrok. To świetny pomysł na prezenty dla dzieci, gdy dziewczynka ma prezenty w kolorze różowym, a chłopiec w granatowy. Do babci i dziadka pasować będzie złoto, a dla męża wybierzmy brąz lub czerń. Małe prezenty możemy zapakować w formie cukierka, choć będzie to pasować również do dużego zestawu urządzeń elektrycznych do warsztatu i na pewno zaskoczy obdarowanego. Nie bójmy się eksperymentować i bawmy się pakowaniem – gwarantujemy, że rozpakowywanie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *