Skip to content

Jak wybrać meble do ogrodu?

Bez względu na to, czy mamy maleńki ogródek, czy może całkiem duży ogród, z pewnością lubimy spędzać w nim czas. Po całym dniu ciężkiej pracy przyda się chwila odpoczynku w otoczeniu przyrody. Szczęściarze, którzy mają ogród, muszą mieć w nim swój mały azyl. Przyda się fotel, w którym można usiąść czy stół z krzesłami, przy którym można podać kawę. Kupmy dobrej jakości meble i pamiętajmy, by pokryć je lakierami zewnętrznymi.

Stół, ławka czy zestaw mebli? Czy trzeba malować je lakierami zewnętrznymi?

Zanim wybierzemy meble ogrodowe, zastanówmy się, jaką funkcję mają spełniać. Jeśli po prostu lubimy posiedzieć w ogrodzie, przyda się wygodna ławka. Do niej możemy dokupić poduszkę czy koc i już mamy idealne miejsce do relaksu. Poduszkę możemy na okres zimowy schować do domu, ale ławki zapewne nie uda się schować. Pokryjmy ją więc lakierami zewnętrznymi, by drewno się zniszczyło. Pamiętajmy, że ten piękny i naturalny materiał jest mało odporny na działanie czynników zewnętrznych. Bez odpowiedniej ochrony drewniane przedmioty szybko stracą swój urok. Warto pomalować także stół i krzesła, jeśli nie mamy gdzie ich schować.

W tym dziale  Nowocześnie umeblowany pokój

Relaks w ogrodzie. Wybieramy hamaki i huśtawki. Czy można pokrywać je lakierami zewnętrznymi?

Miłe chwile spędzane w ogrodzie wielu z nas natychmiast przywodzą na myśl hamak, w którym można poleżeć i naprawdę odpocząć. Kołysanie lubią nie tylko dzieci. W sklepach znajdziemy hamaki o ciekawych konstrukcjach, które nie wymagają wieszania na dodatkowych podporach. Niektóre mają bardzo nowoczesne formy i sprawdzą się nawet w bardzo uporządkowanym, minimalistycznym ogrodzie. Wybierzmy hamaki oparte na solidnych, drewnianych konstrukcjach i pokryjmy je lakierami. Pamiętajmy, że na takie konstrukcje potrzeba sporo miejsca, więc z pewnością nie będziemy mogli jej schować.

Najlepszy materiał na meble ogrodowe. Drewno pokrywamy lakierami zewnętrznymi

W sklepach znajdziemy meble ogrodowe wykonane z metalu, rattanu, plastiku i drewna. Zanim zdecydujemy się na rodzaj materiału, pamiętajmy, że ma on wpływ na trwałość, solidność i odporność mebli na warunki atmosferyczne, czyli wodę, słońce i temperaturę. Naturalnym i solidnym materiałem jest drewno, które idealnie pasuje do ogrodu. Drewniane meble występują w wielu rodzajach i prezentują różne style. Bywają meble wykonane z całych konarów, lekkie, ażurowe konstrukcje, jak i te łączone ze szkłem. Piękne są również różnego rodzaju plecionki, jak wiklina, ratan i trawa morska. Są bardzo ładne, ale nie są zbyt odporne na działanie czynników zewnętrznych i lepiej chować je przed deszczem. Zawsze warto pokryć je impregnatem lub lakierami zewnętrznymi , co znacząco wpłynie na ich trwałość.

W tym dziale  Sposoby zabezpieczania surowego drewna

Jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe? Lakiery zewnętrzne, bejce i lazury

Jeśli drewno stoi na zewnątrz, musimy pokryć je impregnatem lub lakierami zewnętrznymi. Wybierzmy lakiery przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Do polakierowania mebli ogrodowych możemy wybrać lakier jachtowy, który jest bardzo odporny na działanie wody, słońca. Dzięki filtrom UV chroni także przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Tworzy trwałą i elastyczną powłokę.

Piękny ogród jest wizytówką gospodarza, który po ciężkiej pracy zasługuje więc a chwile relaksu w swojej wypieszczonej oazie. Miłe wieczory spędzone w blasku księżyca wynagrodzą wszystkie trudy. Odpowiednie meble będą doskonałym towarzystwem. Pamiętajmy, by pokryć je lakierami zewnętrznymi, co zapewni im nieskazitelny wygląd mimo padającego deszczu czy śniegu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *