Skip to content

Jak wybrać meble dla dziecka?

Minęły czasy, gdy byliśmy zmuszeni kupować określony rodzaj wyposażenia czy dekoracji, gdyż nie było nic innego. Obecnie w sklepach znajdziemy wielkie bogactwo produktów, a problemem jest tylko to, co wybrać. Tak jest również z meblami dla dzieci i meblami młodzieżowymi. Możemy kupić takie, jakie nam się podobają. Pamiętajmy o tym, że to pokój dziecka, a młody człowiek ma prawo mieć swoje zdanie.

Wybieramy meble młodzieżowe

Młodzież to już nie dzieci, ale również nie dorośli. Meble młodzieżowe nie mogą więc przypominać pastelowych mebelków dla przedszkolaka, ale z drugiej strony – nie powinny też być zbyt poważne.

Nowoczesne meble młodzieżowe powinny pasować do temperamentu i charakteru nastolatka. Rzecz jasne, muszą być wygodne i funkcjonalne, ale powinny się podobać dziecku. Warto dać nastolatkowi dużo swobody, jednocześnie hamując jego przesadzone zapędy aranżacyjne. Jeśli dziecko lubi biały kolor, można wybrać meble młodzieżowe w tej barwie, zdobione aplikacjami czy wzorami. W ofercie jednej z firm meblowych znajdziemy szafy i komody w tej formie, których fronty można dowolnie zmieniać. Jeden z frontów to magnetyczny notatnik, a inny zdobi strzelnicza farba. Dowolność kompozycji sprawia, że szafy wyglądaj nowocześnie i podobają się młodym ludziom. System szaf i komód to ciekawy pomysł na meble młodzieżowe, gdyż z dostępnych elementów możemy wybrać to, co przyda się dziecku. Poza szafami są także komody, biurka i łóżka.

W tym dziale  Boazeria – plusy i minusy

Kompletujemy meble młodzieżowe. Jakie biurko kupić? Które łóżko będzie najlepsze?

Każdy młody człowiek chodzi do szkoły, więc potrzebuje biurka. Jeśli dziecko lubi proste meble, na ich tle świetnie będzie wyglądać designerskie biurko, które wyposażone w szereg półek, szuflad oraz podpórkę na książki, czytnik lub tablet. Duże, solidnie wykonane biurko przetrwa kilka przeprowadzek, a zmieści się na nim komputer czy dodatkowe półki na książki i zeszyty. Nie zapomnijmy także o wygodnym i prostym w formie łóżko. Można do niego dokupić boczne półki, pojemnik na pościel wsuwany pod łóżko czy prostą w formie nocną szafkę.

Jakie meble młodzieżowe są modne?

Bardzo modne są meble przypominające metalowe szafki, jakie mają uczniowie w amerykańskich szkołach. Metalowe uchwyty i ciekawa kolorystyka frontów sprawiają ciekawe wrażenie. Do łask wracają także proste, klasyczne meble młodzieżowe, które kupimy w popularnym sklepie sieciowym. Interesującą propozycją jest biurko z wysuwanym panelem bocznym. Ma 151 cm długości, więc znajdzie się na nim miejsce zarówno na monitor czy laptop, jak i na organizery i stojak na płyty czy gry. W tej samej kolekcji znajdziemy również łóżka młodzieżowe, komody z różną ilością szuflad, toaletkę, a także niewielką komodę na kółkach, która może posłużyć jako szafka nocna.

W tym dziale  Jaki kolor sypialni na poddaszu?

Pokój dziecka to jego królestwo. Wybierając dodatki i meble młodzieżowe, zapomnijmy o tym, że lubimy wnętrza w skandynawskim stylu. Kupmy to, co spodoba się dziecku, by w swoim pokoju młody człowiek czuł się dobrze i swobodnie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *