Skip to content

Ciekawe meble w mieszkaniu – hokery do barku

Urządzając dom, czy mieszkanie zazwyczaj dąży się do uzyskania jak najlepszego efektu. Wybierając meble i urządzenia należy kierować się ich funkcjonalnością, ale liczy się również ich wygląd i nowoczesność.  Aby urozmaicić nudne wnętrza warto zakupić ciekawe meble, które zamienią wnętrza w nowoczesne i oryginalne mieszkanie. Przykładem są wysokie krzesła hokery do barku, są one bardzo praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem, w każdej kuchni, zwłaszcza w małych metrażach.

Nowoczesne hokery – modne krzesła

Bardzo ładnie i nowocześnie w kuchni prezentują się hokery, idealnie nadają się do barku lub wyspy kuchennej. Te wysokie krzesła można dołożyć również do kuchennego stolika. Są one bardzo pomysłowym rozwiązaniem. Zazwyczaj obiad je się w jadalni, natomiast w kuchni najczęściej zamiast stołu jest wyspa kuchenna. I tutaj również można stworzyć miejsce np. do zjedzenia szybkiego posiłku lub wypicia napoju. Najlepiej do wyspy kuchennej dostawić hokery.

W tym dziale  Jaki kolor sypialni na poddaszu?

Nowoczesny barek – alternatywa dla kuchennego stolika

Coraz częściej w modnych kuchniach zakłada się barki, do których właśnie wykorzystuje się hokery. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do małych kuchni, można postarać się o wąski barek, który nie zajmie dużo miejsca, a będzie można przy nim zjeść posiłek.

Jeżeli w domu jest dużo miejsca, zwłaszcza w kuchni, można wstawić normalny stół, jak również dodatkowo barek z kilkoma krzesłami barowymi. Aby kuchenny stół wyglądał ładne i można zakupić modne serwetniki, które będą pełniły funkcje ozdobne.

Surowce z których wykonane są barki

Zazwyczaj barki jak i meble kuchenne wykonuje się z płyty MDF, blat może być wykonany np. z granitu. Szlachetnym surowcem oczywiście jest drewno, ceny takich mebli są o wiele wyższe właśnie z powodu jakości produktów. Do małych kuchni idealnie będą pasowały barki w jasnych kolorach, do tego można zestawić hokery w kontrastowym kolorze, mogą one mieć elementy plastikowe i metalowe. Takie zestawienie wprowadzi nowoczesny akcent.

Zalety barku kuchennego

Barek jest nowoczesna wersją tradycyjnego stołu. W kuchni dzięki niemu uzyskujemy również dodatkowe powierzchnie do przygotowania posiłków, stanowi powierzchnię uzupełniającą, może być blatem roboczym. Wyższy poziom jest dużą zaletą, przy wykonywaniu różnych czynności np. obieraniu warzyw, krojeniu sałatki. Jest też bardzo praktyczny np. w sytuacji, gdy posiada się kuchnię otwartą. Taki bufet, wysepka będzie przegrodą zasłaniającą np. zlew pełen brudnych naczyń. Zazwyczaj przy barku je się szybkie posiłki np. śniadanie, a spotkania z przyjaciółmi są przeniesione do salonu lub jadalni.

W tym dziale  Boazeria – plusy i minusy

Barek a inne meble

Barek można zintegrować z wyspą lub półwyspą. Od strony kuchni można zabudować wyspę szafkami, a od salonu  można zostawić wystający blat. Hokery powinny pasować kolorystyką do pozostałych mebli w tym do barku, oczywiście kolor może być kontrastujący, jednak powinien tworzyć ciekawą całość. Niewątpliwie barek i hokery będą nowoczesnym akcentem kuchni.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *