Skip to content

Wybierz z nami farby do drewna

Każdy, kto uwielbia zadbane i ładne meble z pewnością zastanawia się, w jaki sposób utrzymać je w idealnym stanie przez długie lata lub jak tanim kosztem je odnowić. Odpowiedź jest prosta – nic nie pomoże w tym lepiej, niż wszelakie farby do drewna. Producenci takich farb mogą pochwalić się szerokim asortymentem, a klient stanie przed niełatwym wyborem. Czym więc kierować się przy wyborze farby do drewna? Z pewnością zależy to od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jakie wybrać farby do impregnacji drewna?

Zacznijmy od tego do czego właściwie służą takie farby do drewna. Sprawdzą się one idealnie każdemu, kto chce, aby jego meble przez bardzo długi czas wyglądały jak nowe oraz, aby były zadbane. Przydatne okazują się przede wszystkim w przypadku wszelakich mebli ogrodowych, płotów lub tarasów. Ta, mogłoby się wydawać banalna rzecz, pomoże zachować każdemu drewnianemu przedmiotowi świetny wygląd przez bardzo długie lata. Natomiast właścicielom takich zaimpregnowanych mebli pozwala zaoszczędzić pieniądze, gdyż nie ma wówczas konieczności częstej wymiany tych przedmiotów.

Dzięki różnorodnym farbom do drewna, impregnatom, lakierobejcom i olejom można zabezpieczyć drewno przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Należą do nich przede wszystkim niekorzystne warunki atmosferyczne jakimi są: deszcz, śnieg, promienie UV. Takie farby do drewna mają również działanie biobójczye, przeciwdziałają bowiem wszelkiego rodzaju szkodnikom zagrażającym drewnu np. termitom i kornikom. Warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna, a następne zadbać o jego właściwą pielęgnację. Drewna, które potrzebują szczególnej uwagi i pielęgnacji to sosny, świerki i topole. Aby zachować świetny stan mebli ogrodowych, płotów lub tarasów należy zadbać o ich odpowiednią ochronę i impregnować je przynajmniej dwa razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią. Takie farby do drewna oprócz działania ochronnego mogą mieć również charakter dekoracyjny, gdyż występują w wielu wariantach kolorystycznych. Jest to dowód na to, że w prosty sposób mogą zmienić kolor drewna na ładniejszy.

Malowanie drewna

Jakie wybrać farby do odnawiania mebli?

Wszyscy miłośnicy staroci lub osoby, które lubią oszczędność pieniędzy powinni zainteresować się farbami do odnawiania mebli. Są nimi przede wszystkim farby kredowe. Dzięki nim stary i niepotrzebny mebel można zamienić w całkiem nowy, a to wszystko niewielkim nakładem pieniędzy i pracy. Na samym początku mebel należy dokładnie odtłuścić i oszlifować, a następnie przejść do malowania. Zaleca się, aby gładkie powierzchnie malować małym wałkiem, wówczas można zaoszczędzić sporo czasu. Do małych zakamarków lub zawiłych kształtów poleca się jednak używanie pędzelka.

Takie farby do drewna występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki temu każdy może być pewny, że znajdzie odpowiedni kolor to swojego stylu. Najczęściej nadają się do każdego rodzaju drewna, więc nie należy mieć obaw przed ograniczonym wyborem. Kolejnym ich atutem jest fakt, że są bezwonne, a więc całkowicie bezpieczne dla dzieci i dorosłych.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *