Skip to content

Rodzaje suszarek do rąk

W każdej publicznej toalecie muszą znaleźć się podajniki ręczników papierowych lub suszarki do rąk. Przepisy sanitarne zakazują w ogólnodostępnych miejscach stosowania zwykłych ręczników. Dla inwestorów wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w elektryczne suszarki to spory koszt.

Wyższy standard

Publiczne toalety muszą spełniać wiele wymogów sanitarnych. Przeciętny użytkownik zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie z sobą korzystanie z ogólnodostępnych sanitariatów, więc wchodząc do takich miejsc bardzo docenia nowoczesne wyposażenie. Im mniej urządzeń trzeba w toalecie publicznej dotknąć, tym lepiej. Dlatego korzystający z toalet lubią suszarki do rąk, mimo że gorące powietrze wysusza dłonie. Użytkownik wchodzący do toalety publicznej wyposażonej w suszarki elektryczne ma poczucie, że właściciel budynku dba o jego bezpieczeństwo. I tak jest w rzeczywistości pod warunkiem, że suszarki do rąk są systematycznie czyszczone, bowiem gorące powietrze i wilgoć są doskonałym środowiskiem dla rozwoju drobnoustrojów. Podobnie jak w klimatyzatorach, w suszarkach niezbędne jest regularne czyszczenie i odkażanie filtrów powietrza.

Jak wybrać suszarkę?

Inwestorzy podejmujący decyzję o zamontowaniu suszarek do rąk powinni w pierwszej kolejności oszacować ile osób dziennie będzie z nich korzystać. Liczba użytkowników przenosi się wprost na czas pracy suszarek. Trzeba także zoptymalizować ilość urządzeń, jaką trzeba zamontować w konkretnym miejscu. W urzędach, biurach czy restauracjach najczęściej wystarczają dwie suszarki, po jednej w damskiej i męskiej toalecie, natomiast w centrach handlowych, gdzie przepływ ludzi jest ogromny, potrzeba ich znacznie więcej. Ważnym parametrem optymalizacji kosztów jest wydajność suszarek, moc silniczków zestawiona z siłą wydmuchu powietrza oraz jego podgrzaniem. Nowoczesne suszarki, wykorzystujące pracę silniczków bezszczotkowych,  mają sporą wydajność  przy niższej mocy. To wszystko pomoże wyliczyć koszty zużycia prądu oraz konserwacji urządzeń i wraz z ceną poszczególnych modeli pozwoli ocenić opłacalność inwestycji. Gdyby zrobić zestawienie suszarek elektrycznych według cen rosnąco to okaże się, że im droższy sprzęt tym tańsza jego eksploatacja. Przy wyborze suszarek dobrze jest także zwrócić uwagę na długość gwarancji (standardem są 24 miesiące). Istotna jest także trwałość obudowy i łatwość jej czyszczenia. Są dostępne suszarki w obudowach ze stali oraz tworzywa ABS.
Na rynku jest wiele takich urządzeń, więc z łatwością można dobrać kształt i kolor obudowy tak, by toalety wyglądały nowocześnie i estetycznie. Użytkownicy cenią sobie gustowne wnętrza.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *