Skip to content

Nowocześnie umeblowany pokój

 

Pokoje utrzymane w nowoczesnym stylu to marzenie wielu z nas. Gdy już zaczynamy urządzać dom, stajemy jednak przed dylematem – podążać za najnowszymi trendami, czy stworzyć uniwersalne wnętrze, nie ulegając chwilowym modom? Każde z tych rozwiązań umożliwi nam uzyskanie nowoczesnego wystroju pomieszczeń, o ile wybierzemy odpowiednie meble pokojowe.

Przytulnie jak w salonie

We współczesnych salonach nie znajdziemy już topornych meblościanek, ciężkich stołów lub nadmiernej liczby półek. Nowoczesne meble pokojowe charakteryzują się lekkością, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie nam komfortu przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Zamiast ogromnej liczby szafek, komód i półek w bawialni stawiamy więc jedną dużą szafę z drzwiami przesuwanymi w przedpokoju oraz obszerną garderobę w sypialni, a odzyskane w ten sposób miejsce w salonie przeznaczamy na zestawy wypoczynkowe i fotele. Jeżeli chcemy, aby wnętrze było przytulne, lecz niekoniecznie zamierzamy je urządzić zgodnie z najnowszymi trendami, wybierzmy stonowane odcienie beżu przechodzące w kremową biel. Taki salon będzie prezentował się nowocześnie niezależnie od zmieniających się tendencji w wystroju wnętrz. Jeśli natomiast zależy nam na tym, aby nasza bawialnia stanowiła odbicie aktualnie panującej mody, zainwestujmy w złote dodatki oraz elementy mebli np. nogi od foteli. Możemy też nanieść słoneczną barwę na ścianę i uzupełnić ją meblami w kolorze nude. W tym sezonie modne są także błękity, biele oraz czerwienie, warto więc rozważyć także kontrastowe zestawienia barw tj. biały zestaw wypoczynkowy z błękitnymi dodatkami ustawiony obok czerwonej pufy lub królewskiego fotela.

Meble w pokoju
Meble w pokoju

Nowoczesne meble pokojowe do sypialni

Gdy urządzimy już bawialnię, stajemy przed kolejnym wyzwaniem – zakupem mebli do sypialni. Zgodnie z najnowszymi trendami powinno się w niej znaleźć przede wszystkim duże łóżko, obszerna szafa, która może ciągnąć się wzdłuż całej ściany lub tylko wypełnić wnękę oraz komoda na książki bądź drobiazgi. W sypialni możemy ustawić również stylizowanego manekina, na którym zawiesimy ubranie lub dwie niewielkie szafki sąsiadujące z łóżkiem po jego obydwu stronach. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku osób lubiących czytać przed snem lub pracować na laptopie w późnych godzinach nocnych. Tego typu meble zazwyczaj składają się z blatu i jednej lub dwóch szuflad, lecz to wystarczy, by pomieścić książkę, kable oraz kilka innych drobiazgów.

Salon i sypialnia to kluczowe pomieszczenia, ponieważ spędzamy w nich najwięcej czasu, warto więc wybrać do nich meble pokojowe, które będą wyglądały nowocześnie, a zarazem zwiększą nasz komfort. Na szczęście szeroki asortyment sklepów meblowych sprawia, że bez trudu znajdziemy zarówno meble pochodzące z najnowszych kolekcji, jak i uniwersalne przedmioty o ponadczasowym charakterze.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *