Skip to content

Najlepsze farby do metalu

Najlepsze farby do metalu

Remonty, renowacje, urządzanie czterech kątów na nowo – wszystko to kosztuje, a jeśli planuje się zmiany na dużą skalę, lepiej wszystko bardzo dobrze przemyśleć. Żeby przyoszczędzić, można postawić na minimalizm, ale nigdy nie można zapomnieć o detalach!

 

Farby do metali, ale jakie?

Niezależnie czy odnawia się wnętrza czy może niewielkie obejście wokół swoich czterech ścian, trzeba wiedzieć nie tylko, co warto zrobić, ale i w jaki sposób. Statystyczny Polak przed remontem raczej nie zdaje sobie sprawy, że będzie potrzebował kilku rodzajów farb. Dlatego zanim wybierze się na duże zakupy, lepiej jest chociaż trochę czasu spędzić w sieci i poszukać cennych rad, dotyczących urządzania wnętrz i remontowania.

 

Jakie wybrać farby do metali?

Dość problematyczną kwestią są często farby do metali. Dziwi nie tylko różnorodność kolorów, ale i spora rozpiętość cenowa. Warto jest zadać sobie pytanie:

– czy tania farba do metali jest rzeczywiście najtańsza?

– czy warto kupować pełną puszkę?

– czy lepiej wybrać uniwersalną farbę do metali i drewna czy tylko do metali?

 

W praktyce ile planów remontowych, tyle samo pomysłów i dobrych odpowiedzi. Jeśli planuje się kupić farby do metali, na dobry początek trzeba się zastanowić, gdzie ma zostać położona. Farby do metali do użycia na zewnątrz są zazwyczaj tworzone z myślą o balustradach, płotach, bramach, meblach ogrodowych, ale i parapetach i pokryciach dachów. Te najlepsze farby do metalu powinny więc nie tylko świetnie kryć, ale i odznaczać się trwałością i mieć estetyczne wykończenie. W modzie jest obecnie mat, który sprawdza się właściwie wszędzie. Wybierając farbę, koniecznie jednak trzeba zwrócić uwagę na jej przyczepność i krycie. Najlepsze są farby wielowarstwowe, które z powodzeniem zastępują podkład, świetnie kryją i posiadają warstwę ochronną, dzięki której pomalowane powierzchnie wyglądają bardzo dobrze nawet przez wiele lat.

Worker painting  steel tube with paintroller selective focus on hand

Wielu producentów posiada też w swojej ofercie farby do metali, które chronią przed rdzą. Kosztują one troszkę więcej, ale na zewnętrznych powierzchniach są praktycznie bezkonkurencyjne.

 

Jak przygotować się do malowania?

Specjaliści od remontów zazwyczaj jednak potwierdzają, że chociaż farby do metali są ważne, to nie mniej istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Gładkie i czys8te powierzchnie lepiej się maluje i mają znacznie lepszą przyczepność. Właśnie dlatego płoty, balustrady, bramki czy wreszcie rynny trzeba dobrze oczyścić, usunąć rdzę, wyrównać ich powierzchnię. Warto też zastanowić się nad samym narzędziem malarskim. Wałek nie zawsze zdaje egzamin, zwłaszcza jeśli planuje się pomalować nierówną powierzchnię z licznymi wnękami i zakamarkami. O wiele lepiej sprawdzi się w takiej sytuacji dobry pędzel, albo pistolet malarski, który pozwala szybko i równomiernie rozłożyć farbę.

 

I wreszcie na koniec, chociaż farby do metali tworzone są tak, żeby radziły sobie nawet z trudnymi warunkami atmosferycznymi, to jednak ta trwałość „uaktywnia się” dopiero po wyschnięciu. Zaleca się więc, żeby malowanie zaplanować na ciepłe dni i sprawdzić zawczasu prognozę pogody. Idealne na remonty poza domem są zwłaszcza słoneczne weekendy.

 

 

One Comment

  1. Tablice z adresem Tablice z adresem

    Bardzo dobrze napisany wpis . Zajrzałem Twoją stronę przypadkiem, ale teraz wiem , że będę tu wchodzić o wiele częściej.

    Zapraszam do odwiedzin mojego sklepu internetowego Tablice z adresem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *