Skip to content

Łóżko dla pary. Jak wybrać?

Jedni twierdzą, że nie lubią spać we dwójkę inni zaś nocy nie prześpią bez współmałżonka obok. A czy nie zastanawialiście się kiedyś, czy przypadkiem nie zależy to od samego łóżka? Może wygoda spania nie zależy wcale od tego czy mąż chrapie albo czy żona się wierci, ale właśnie od mebla? Sprawdźmy!

Szerokość łóżka

Pewnie niejednemu z nas zdarzało się przespać we dwoje na wąziutkim, jednoosobowym 90-centymetrowym materacu i z pewnością ma to swój urok, ale zupełnie nie nadaje się do codziennego (conocnego) użytku. Bo tak! Szerokość ma znaczenie!

Najczęstsze szerokości łóżek w naszych polskich sypialniach to 140 cm i spokojnie wyśpią się na takim dwie mało wiercące się i kochające bliskość osoby. Tej wielkości mebel ma też sens, gdy nie mamy zbyt wielkiej sypialni i warto wtedy zrezygnować z tych dodatkowych 20 cm, by móc np. nie spać z głową w kaloryferze, nogami w oknie i mieć swoją własną szafkę nocną.

160 cm szerokości to już solidne małżeńskie łóżko. Jeśli do tego ma długość 220 cm to na pewno nikomu nogi poza obrys mebla wystawać nie będą. Ta szerokość łóżka daje swobodę ruchów podczas spania, ale też nie trzeba się po łóżku gonić, gdy chcemy przytulić się w chłodną noc.

Łóżka o szerokości  200-220 cm to już w naszych warunkach raczej luksus. Pasuje do sporych rozmiarów sypialni i sprawia, że para ma pełen komfort i miejsce na wspólnie spędzany w łóżku czas.

Wybór materaca

Gdy problemem jest zbyt mała szerokość łóżka, ale ze względów lokalowych nie mamy innego wyjścia, warto zainwestować w dobrej jakości materac. Problem wiercenia się partnera może rozwiązać materac ze sprężynami kieszeniowymi, które uginają się niezależnie od ich sąsiadek tylko w miejscu nacisku. Wtedy żadna żona nie sturla się na część męża, gdy tylko ten odwróci się na drugi bok.

Jeśli wciąż wydaje Ci się, że masz zbyt mało komfortu, może to jednak nie wina małżonka. Do swojego łóżka sprawcie sobie materac strefowy, którego twardość jest różna w zależności od miejsca – układa się ona pasami, by ciało miało na każdej swej wysokości dobre podparcie.

Dodatki

Wygniatając łóżko dla pary, nie zapominajmy też o tym, jak będziemy z niego korzystać Sam mebel to nie wszystko. Zadbajmy o komfortową pościel, bieliznę pościelową, odpowiednią grubość kołdry (a gdy małżonek woli chłodniej, a żona cieplej – zdecydujmy się na dwie kołdry, i tak łatwo będzie się pod nimi spotkać) oraz dodatki – dużą liczbę poduszek, a także wykończenie łózka. Przyda się solidny, ale miękki, tapicerowany, wysoki zagłówek. Dzięki temu będziecie mogli wieczorami oprzeć się wygodnie i obłożeni poduchami poczytać wspólnie czy pooglądać filmy na laptopie w pełnym komforcie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *