Skip to content

Jakie kolory wybrać w sypialni

 

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy energii budząc się rano. Powinna nam się kojarzyć z bezpieczeństwem i relaksem – być naszą oazą, w której lubimy spędzać czas. Aby tak się jednak stało niezbędne jest wybranie odpowiedniego koloru ścian. Która emulsja do wnętrz sprawdzi się najlepiej w sypialni?

Pasteli czar

Moda na kolory panujące w sypialniach zmienia się niemal z każdym rokiem. Choć jeszcze do niedawna w miejscach odpoczynku królowały biele i słoneczne żółcienie, które sprawiały, że pokój stawał się bardziej przytulny, teraz specjaliści od wystroju wnętrz radzą malować ściany na wszystkie odcienie błękitu. To prawdziwy przełom, ponieważ przyjęło się sądzić, że chłodne odcienie sprawiają, iż sypialnia sprawia wrażenie zimnej i nieprzystępnej. Najnowsze trendy wskazują jednak, że wszystko zależy od dodatków, jakie połączymy z błękitami. Emulsja do wnętrz w iście anielskim odcieniu będzie dobrze komponowała się z białą farbą, która nada jej świetlistość oraz rozjaśni pomieszczenie. Świetnym uzupełnieniem błękitów są też beże, które sprawiają, że sypialnia nabiera przytulnego charakteru, szczególnie jeśli kremowe odcienie pojawiają się także na tkaninach zdobiących to pomieszczenie. Oprócz jasnoniebieskich pasteli możemy wprowadzić do sypialni również delikatne szarości, które będą dobrze komponowały się z beżami i kolorami wpadającymi w serce. Ich uzupełnieniem mogą być biele sztukaterii lub delikatne złocienie, wizualnie ocieplające wnętrze.

 

Sypialnia, która skrywa tajemnicę

Jeżeli od anielskiego klimatu wolimy enigmatyczne i zmysłowe przestrzenie, to warto zastanowić się nad wyrazistymi odcieniami fuksji lub fioletu. Emulsja do wnętrz w którymś z tych dwóch kolorów będzie pięknie komponowała się z bielą i subtelnymi szarościami oraz modną w tym roku ochrą. Tej ostatniej barwy nie stosujmy jednak w nadmiarze, jeśli wybierzemy wyrazisty odcień różu – wtedy wystarczy przeciągnąć w poprzek ścian delikatny, złocisty pasek, by uzyskać oryginalny i nieco bajkowy efekt.

Loftwohnung - Schlafzimmer

Jeśli natomiast zależy nam na stworzeniu nastrojowej sypialni w wyrazistych kolorach, możemy połączyć intensywne barwy fuksji lub lawendy z różnymi tonami szarości, pozostawiając jedną ścianę w odcieniu grafitu. Właściwe wyważenie proporcji kolorów sprawi, że nasza sypialnia będzie przypominać bajkowe komnaty Szeherezady lub przesycone tajemnicą buduary egzotycznych księżniczek.

Pamiętajmy jednak, aby podczas nanoszenia barw uwzględnić kształt oraz nasłonecznienie pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów możemy nie tylko budować nastrój sypialni, ale również rozjaśnić ciemne pomieszczenie i wizualnie powiększyć pokój o niewielkich rozmiarach. Skorzystajmy więc z szansy, jaką dają nam dobrze dopasowane kolory emulsji do wnętrz np. ze sklepu Dekoral.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *