Skip to content

Jak działa klimatyzacja z wifi?

Klimatyzator to bardzo praktyczne urządzenie, które sprawdzi się nie tylko w biurze, ale również w domu. Coraz więcej osób decyduje się na jego montaż, by w lecie cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem. Okazuje się, że niektóre sprzęty tego typu można obsługiwać nie tylko za pomocą dołączonego pilota, ale również dzięki swojemu smartfonowi. Jak to możliwe?

Jak sterować klimatyzatorem poprzez wifi?

Jeśli wybierzemy klimatyzację pozwalającą na łączność wifi, z dowolnego miejsca będziemy mogli ustawić optymalną temperaturę wnętrza. Wystarczy jedynie posiadanie złącza internetowego ze stałym adresem IP i zainstalowanie specjalnej aplikacji na swoim smartfonie. Po spełnieniu obu warunków zyskamy możliwość zdalnej obsługi klimatyzatora, nawet przebywając z dala od domu. W zależności od urządzenia, czasami konieczny będzie uzupełniający zestaw modem (jego koszt zwykle zamyka się w kwocie 100-200 zł).

Po zainstalowaniu aplikacji nasz telefon stanie się pilotem zdalnego sterowania, z pomocą którego będziemy mogli włączyć lub wyłączyć klimatyzator, zmienić tryb pracy, włączyć tryb cichej pracy i mieć dostęp do innych, podobnych opcji.

Jak działa klimatyzator z wifi?

Klimatyzator wyposażony w wifi musi być podłączony do sieci. Dzięki temu zyskujemy możliwość sterowania nim z dowolnego miejsca na świecie. Mając dostęp do Internetu i aplikacji, nawet w kilka sekund ustawimy temperaturę w domu. Przebywając poza domową siecią zwykle będzie konieczne założenie specjalnego konta internetowego, które da nam nieograniczony dostęp do klimatyzatora. Nie zajmuje to zbyt wiele czasu, dlatego warto to zrobić jak najszybciej. Taka aplikacja i konto dadzą nam komfort i dużą wygodę użytkowania.

Jak znaleźć dobry klimatyzator z wifi?

Aby nasz klimatyzator wyposażony w wifi sprawował się dobrze o każdej porze roku, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech tego typu urządzeń. Przede wszystkim dobrej jakości sprzęt musi mieć odpowiednią moc – nie może ona być zbyt mała, gdyż wtedy nie będzie mógł schłodzić pomieszczenia do pożądanej temperatury. Z kolei zbyt wysoka moc sprawi, ze klimatyzator wpłynie znacząco na wysokość rachunków za prąd. Z tego względu moc powinniśmy dobrać tak, aby zbilansować zyski ciepła w pokoju. Możemy przyjąć zasadę, iż sprzęt o mocy 1000 W schłodzi lub ogrzeje do optymalnej temperatury mniej więcej 10 m2 pokoju. Im większe jest pomieszczenie, w którym chcemy zamontować klimatyzator, tym wyższą moc będzie musiał mieć wybrany przez nas model.

Duże znaczenie ma też poziom hałasu, gdyż zbyt głośny sprzęt obniży komfort użytkowania. Optymalna wartość poziomu hałasu mieści się w przedziale 10-20 dB. Hałas na tak niskim poziomie z pewnością nie będzie przeszkadzał żadnemu z domowników i wydawane przez klimatyzator dźwięki nie będą uciążliwe.

Dlaczego warto kupić klimatyzator z wifi?

Klimatyzator z wifi ma wiele zalet. Nie musimy nawet wstawać z kanapy ani szukać pilota, by zmienić temperaturę czy tryb pracy – wystarczy sięgnąć po telefon, który i tak przeważnie mamy przy sobie. Wiele osób po wyjściu z domu zastanawia się, czy na pewno wszystkie elektroniczne urządzenia są wyłączone. Jeśli mamy taki problem z klimatyzacją, również wystarczy sięgnięcie po smartfona. Po włączeniu aplikacji będziemy mogli upewnić się, że sprzęt został wyłączony. Uzupełniający listę zalet atut to to, że przed powrotem do domu możemy z łatwością ponownie włączyć klimatyzator, aby odpowiednio schłodzić lub ogrzać pokój tuż przed naszym przyjściem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *