Skip to content

Idealny prezent dla babci – cukiernica

Idealny prezent dla babci – cukiernica

Zrobienie prezentu dla babci to bardzo często prawdziwe wyzwanie. Starszej pani nie zawsze marzy się książka, płyta z muzyką czy urządzenie, które ułatwi jej życie na co dzień. Zazwyczaj jednak potrafi docenić urocze gadżety, które dodają barw jej codziennemu życiu. Właśnie takim pięknym gadżetem jest cukiernica, która wcale nie musi być jednym z elementów kompletu zastawy stołowej.

Cukiernica – niedoceniony detal

Cukiernica to stały element zastawy stołowej czy serwisu do kawy albo herbaty. W odróżnieniu jednak od filiżanek, imbryku czy mlecznika, sięga się po nią praktycznie codziennie, kiedy trzeba posłodzić herbatę, doprawić zupę czy inną potrawę. Dyżurna, kuchenna cukiernica okazuje się bardzo ważna, ale niestety bardzo często jest też traktowana po macoszemu. A to już poważny błąd. Bo właśnie cukiernica może być piękną ozdobą kuchni, a przy okazji również praktycznym gadżetem i świetnym pomysłem na prezent.

Jak wybrać idealną cukiernicę?

Wybierając cukiernicę na prezent, w pierwszej kolejności warto jest zastanowić się nie tyle nad ceną, co wzornictwem. Cukiernica powinna przyciągać wzrok, ale jednocześnie powinna pasować do kuchni. Z myślą o babci, warto postawić na odświeżoną klasykę. Z pewnością z uznaniem spotkają się klasyczne cukiernice z porcelany z malowanymi na niej kwiatami. Hitem jest też ostatnio stosowanie na naczyniach różnych technik malarskich. Dzięki nim, malując cukiernicę, można uzyskać bardzo modny ostatnio efekt cieniowania, czyli tzw. ombre. Warto też zwrócić uwagę na kształt cukiernicy. W ofercie różnych producentów można znaleźć cukiernice o mniej i bardziej fantazyjnych kształtach, z uszkiem lub bez, z zabawną pokrywką czy nawet łyżeczką. Zawczasu dobrze jest też zwrócić uwagę na wykończenie cukiernicy. To malutkie naczynie wykorzystywane codziennie w kuchni jest szczególnie podatne na mechaniczne uszkodzenia. Nadtłuczone ścianki, urwane uszko czy wyszczerbiona krawędź z pewnością nie dodają cukiernicy uroku. Właśnie dlatego dobrze jest wybierać cukiernice solidne, wykonane z dobrej jakości porcelany lub ceramiki czy nawet skusić się na efektowną cukiernicę z drewna albo metalu. Ryzyko uszkodzenia można zmniejszyć ten w jeden prosty sposób – kupić cukiernicę ładną, ale pozbawioną kłopotliwych ozdób, które można łatwo uszkodzić w czasie użytkowania.

Najpiękniejsze cukiernice z sieci www

W zależności od marki, wzoru czy wykorzystanego materiału, ceny cukiernic są bardzo różne. Najtańsze można kupić już za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, ale bez problemu można znaleźć też cukiernice, które kosztują po kilkaset złotych – ręcznie malowane, z elementami ze srebra czy złota. Największy wybór cukiernic jest oczywiście online. Warto przejrzeć ofertę topowych producentów naczyń, ale i zajrzeć na strony z wyrobami artystycznymi, gdzie można znaleźć przepiękną cukiernicę wykonaną w dodatku w jednym tylko egzemplarzu. Dodatkowo, wybierając cukiernicę na prezent, można sobie zażyczyć, by na jej dnie pojawiła się stosowna dedykacja. Taki detal jeszcze bardziej zwiększa wartość cukiernicy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *