Skip to content

Elektronarzędzia przydatne w domu

Bywa czasami tak, że drobna usterka w domu przedłuża się w nieskończoność tylko dlatego, że nie mamy na wyposażeniu naszego warsztatu domowego prostego elektronarzędzia. Odkładamy kupno różnych rzeczy uznając, że są to elektronarzędzia dla profesjonalistów. Ale to, że są dla zawodowców nie oznacza, że nie mogą znaleźć się pod naszą strzechą.

Bez wiertarki nie da rady

Fakt, bez wiertarki nie da się wywiercić otworów w nowoczesnym budownictwie. Dlatego dobrze jest wyposażyć nasz warsztat domowy w wiertarkę. Jednak zważywszy, że nie będzie ona tak często wykorzystywana jak w profesjonalnych warsztatach, można zaopatrzyć się w wiertarko-wkrętarkę. Dwa w jednym w odpowiedniej cenie z pewnością posłuży przez kilka lat. Niezbędna często jest, co może na pierwszy rzut oka jest nieoczywiste – jest wyrzynarka. Bez niej nie położymy paneli podłogowych w pokoju dziecięcym czy sypialni w jeden dzień. Krojenie desek piłą ręczną zabiera dużo czasu, a cięcia są nieregularne co ma wpływ na jakość ułożonej podłogi. Jeżeli często zajmujemy się majsterkowaniem to niezbędnym elektronarzędziem, które koniecznie musimy mieć w swoim warsztacie, jest gwoździarka. Wyposażona w wydajny akumulator pozwala skutecznie i bez większego wysiłku wbijać gwoździe. Dzięki temu łatwo możemy skonstruować meble ogrodowe lub zbić z kilku desek stół warsztatowy.

A jak padnie elektryka?

Wyposażając nasz domowy warsztat w elektronarzędzia dla profesjonalistów, nie możemy zapomnieć o wszelakiego rodzaju miernikach. Kiedy nagle piekarnik przestanie piec, a bezpieczniki co rusz będą wyskakiwać bez odpowiedniego miernika nie rozwiążemy problemu. Proste wielofunkcyjne mierniki pozwalają na zmierzenie napięcia i natężenia prądu stałego i zmiennego w różnych zakresach. Ważnym elektronarzędziem, które z pewnością ułatwi nam życie i ustrzeże przed przerwaniem przewodów elektrycznych ukrytych w ścianie jest wykrywacz przewodów. Jest to proste urządzenie działające na zasadzie sondy indukcyjnej, które łatwy sposób poinformuje nas, że w miejscu gdzie zamierzamy wiercić jest ukryty przewód elektryczny. Mając na wyposażeniu takie narzędzie, ustrzeżemy się przed nadmiarem otworów w ścianach, które później będzie trzeba zaszpachlować. Jest to jedno z wielu elektronarzędzi dla zawodowców, które powinno znaleźć się w domowym profesjonalnym warsztacie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *