Skip to content

Domowe zastosowanie klejów na gorąco

Dom to miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Jest naszą ostoją, którą lubimy i o którą dbamy. Chyba nie ma osoby (nie oszukujmy się, najczęściej prym w tej dziedzinie wiodą panie), która nie odczuwa potrzeby zmian w domu. Kiedy coś się zepsuje, chcemy to naprawić. W związku z tym wszyscy mamy w domu kleje, które służą do klejenia elementów lub połączenia rozerwanych części. Jaki klej wybrać?

Czym są kleje termotopliwe?

Kleje termotopliwe to kleje, które mają postać stałą i można je kupić w laskach, granulkach, paczkach. Zdolność klejenia zyskują dopiero wtedy, gdy podda się je działaniu wysokiej temperatury (około 150 stopni Celsjusza). W tych warunkach z postaci stałej przechodzą w płynną i są gotowe do użycia. W warunkach domowych klej w laskach aplikuje się za pomocą specjalnego pistoletu, który musimy kupić. Pistolet i pasujące do niego laski mają różne rozmiary. Osoby, które pracują z klejami termotopliwymi twierdzą, że na początek najlepiej wybrać laski o średniej grubości. Kleje tego typu łączą różnego rodzaje powierzchnie i tworzą mocne, elastyczne spoiwo.

Czy kleje termotopliwe są przydatne w domu?

W każdym domu musi być klej, gdyż zdarza się, że przedmioty się psują i potrzebują klejenia. Zważywszy na wysoką jakość i szerokie zastosowanie klejów termotopliwych, warto mieć je w domu. Pistolety do kleju w laskach znajdziemy w dobrze wyposażonych sklepach papierniczych. Klej wykorzystamy do prac naprawczych, majsterkowania, a także realizacji hobby (na przykład produkcji kartek). Doskonale sprawdzi się, gdy odklei się listwa przypodłogowa lub „puści” spoiwo płytek w łazience. Użyjemy go także wtedy, gdy będziemy składać meble. Coraz częściej kupujemy bowiem meble do samodzielnego składania i chcemy, by były one stabilne. Klejenie sprawia,  że meble są mocne i wytrzymałe, a nie ma potrzeby wiercenia.

Woman making some easter decorations

 

Kleje termotopliwe są całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego, więc bez obaw możemy ich użyć do klejenia połamanych dziecięcych zabawek, gdyż nie wydzielają szkodliwych oparów. Pistolety do klejenia są również nieodłącznym elementem wyposażenie stanowisk pracy hobbystów, którym kleje służą do łączenia drobnych elementów biżuterii czy ozdób świątecznych.

 

Ja działają pistolety do kleju?

Pistolet do kleju jest prostym w obsłudze elektronarzędziem. Zanim rozpoczniemy pracę, musimy rozgrzać pistolet do odpowiedniej, wysokiej temperatury. Kiedy załadujemy do pistoletu laskę z klejem, spoiwo się rozgrzewa i jest gotowe do użycia. Naciskamy spust z urządzenia, a z dyszy płynie gorący klej.

Kleje termotopliwe są bardzo uniwersalne i z pewnością znajdą zastosowanie w naszym domu. Znajdźmy więc miejsce na zgrabny pistolet i laski, a z pewnością polubimy zabawę w klejenie.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *